Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi
 

Çalışan anne adaylarına tavsiyeler

 

Pedagog – Bebek, Çocuk, Ergen Gelişimi Uzmanı, İçerik Fabrikası Yazarı Ülkü Keldal, çalışan ve bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarına bu süreci en iyi şekilde nasıl yönetmek gerektiğinin ipuçlarını veriyor.

 

“İş hayatında aktif bir kadınsanız, üstelik bir de bebek bekliyorsanız, yaşayacağınız süreci dikkatle yönetmeniz gerekiyor. Genellikle keyifli geçen bu süreci en iyi şekilde tamamlamak yapacağınız birkaç değişiklikle mümkün.” diyen Keldal, beslenmeden stres yönetimine, ofis içi davranışlardan giyim kuşama, çalışan anne adaylarına hayat kolaylaştıran önerilerde bulunuyor:

 

Beslenmeye dikkat!

Güne iyi bir kahvaltıyla başlamayı ihmal etmeyin! Unutmayın, kahvaltı herkes için bir kere önemliyse siz hamileler için iki kere önemli bir öğündür. Gece açlığı sonrası kahvaltı etmek vücudu besler ve dengeler. Doğru ve düzenli bir kahvaltı sizin ve beğinizin kan şekeri dengesini korur. Kahvaltıda, mümkünse buğday ekmeği, mevsime ait yeşillikler, yumurta, peynir olmasına dikkat edin. Çayı açık için ve bol su tüketin. Kahvaltınızı yapmadan ofisinize/işinize gitmek üzere yola çıkmayın. Gerekirse biraz daha erken kalkın ama mutlaka kahvaltınızı yapın.

 

Stresi hayatınızdan çıkarın!

Çalışan anne adayları için dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri de stres… Hamilelik bir kadın için bir birey dünyaya getirme eylemi. İçinizdeki canlı karakterinizden ve hamilelik döneminde yaşadığınız ruhsal durumunuzdan muhtemelen bir şeyler seçip doğacak. Bu sebepten, ofiste, fabrikada, okulda vs. hangi sektörde çalışırsanız çalışın mutlaka stresten ve stres kaynağı olabilecek her şeyden uzak durun. Unutmayın harika bir süreç yaşıyorsunuz, keyfini çıkarın.

 

Ofiste nasıl davranmalı, neler yapmalı, neler yapmamalı?

Beslenme düzeni, ofiste neler yapmalı ve neler yapmamalı, ne giymeli… Tüm bunları merak eden, uygulayıp hamilelik sürecinde rahat bir çalışma dönemi yaşamak isteyenler, bu yazının devamını yasal olarak İçerik Fabrikası’ndan indirip okuyabilirsiniz.

 

YAZAR HAKKINDA

Ülkü Keldal; Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitim Bölümü Anabilimdalı’nı 2004’te bitirdi. Danimarka’da University Of Aarhus’da “Çocuklar için ev terapileri” bölümünden master’ını tamamladı. Almanya’da bulunan University of Erfurt’ta Çocuk Gelişimi alanında doktorasını yapmaktadır. Özel öğrenme güçlüğü çeken çocuklar üzerinde çalışan Keldal, yenidoğan bebek takibi ve otizm gibi alanlarda çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yapıyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARINDAN

 

YAYINA HAZIR, YASAL İÇERİĞİN İLK ADRESİ: İÇERİK FABRİKASI

İçerik Fabrikası, Türkiye’nin ilk ve tek, “yayına alınmaya hazır” ve “yasal” içerik satış platformudur. Hazır İçerik’ten kastımız şu: Kullanıcıların başlık, spot ve giriş kısmını görebildiği, ödemelerini yapar yapmaz satın alım gerçekleştirebilecekleri ve hemen yayınlayabilecekleri içeriklerdir. Aylık düzenli ya da ihtiyacınız olan sürede/sürelerde de istediğiniz içeriği talep edebilirsiniz.

 

İçerik Fabrikası’nda 100’den fazla yazar, binlerce içerik, onlarca fotoğrafçı, yaratıcı editör, tasarımcı ve uygulamacı yer alır. İç ve dış müşterilerine ulaşmak isteyen kurumlar özel olarak hazırlanmış içeriği, istedikleri konu, format ve tasarımda bu platformdan temin edebilirler. İçerik Fabrikası’nda aradığınız içerik yoksa ayrıca ısmarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz temada, röportaj siparişi de verebilirsiniz. Talep formunu doldurmanız yeterli… Hazır ve özel yazı siparişlerinizin yanı sıra editör ve yazar havuzundan da talepte bulunabilirsiniz. Editörlerimiz sizin için uzaktan ya da belirli süreli olarak kurumunuzda hizmet verebilir.

Share Post