İNDEKS YÖNETİM STRATEJİSİ YARIŞMASI

Türkiye’nin geleceği gençler için kurgulanmış toplumsal sorumluluk projemiz 2003 yılında faaliyete geçti. Amacımız, yolunu bulmakta güçlük çeken, tereddüt eden, emin olmayan, fırsattan uzakta yaşayan, danışacak kimsesi bulunmayan gençlerimize iş dünyasına adım atmanın püf noktalarını göstermek ve onlara sahip çıkmaktı.

Bu hayalimize pek çok firma ‘gönül ortağı’ olarak destek oldu, 9 sponsorla başlayan yarışmamız 50’nin üzerinde destekçiyle çığ gibi büyüdü. Sırasıyla; bankacılık, perakende, lojistik, bilişim, Yeni Türkiye, otomotiv, girişim, yazılım, medya, şehircilik ve finans konularında 12 yarışma gerçekleştirildi. Üniversitelerin üçüncü ve son sınıf öğrencileriyle iş hayatında en fazla beş yıl deneyimi olan kişilerin katılabildiği yarışmalara, beş yılda 3 binin üzerinde genç başvurdu. Yarışmaya katılan üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller ciddi zaman harcayarak projeler hazırladılar, adeta tez hazırlıyormuş gibi çalıştılar.

İndeks; İndeks Yönetim Strateji Yarışması’nı 2009 yılında iletişim, medya ve içerik alanına odaklanmayı, deneyim kazanmayı hedefleyen, kendisini geliştirme konusunda kararlı, araştırmacı ruha sahip gençlere, “İndeks Akademi Grubu”nda staj olanağı yaratarak sektöre insan kaynağı sağlayan bir platforma dönüştürdü.