MEDYA İLİŞKİLERİ

Medya İlişkileri Eğitimi şirketler tarafından genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Dolayısıyla ne zaman bir kriz kapıya dayansa şirketler kurtarıcı olarak medya ilişkileri eğitimlerine sarılırlar. Oysaki medya ilişkileri bir şirketin başından sonuna kadar “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

Artık medya ve iletişim dediğimizde, sadece gazetelerden, televizyondan ya da dergilerden söz etmiyoruz. İnternet, sosyal medya platformları ve mobil cihazlar önemli iletişim platformu haline geldi ve geleneksel mecra ile klasik yapının otoritesini sarsmaya başladı. Mecralar çeşitlendikçe “iletişimi yönetmek” diye farklı bir kavramdan söz eder olduk. İletişim, kaynaktan çıkan mesajın muhatabıyla en hızlı, etkin ve anlaşıldığı garantili buluşmasıdır. İletişim bir anlamda sanat, bir anlamda yönetimdir.

İletişim ve medya sektörü hızlı değişiyor. Tüm ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılayacak bir çözüm aramak yerine, ihtiyaca özel çözümler aramanızı öneriyoruz. İndeks ihtiyacınıza özel eğitim modülleri sağlıyor. Bu eğitim modüllerini tek tek alabileceğiniz gibi farklı modülleri birleştirerek kendi özel eğitim programınızı da belirleyebilirsiniz.

İndeks Medya İlişkileri Eğitim modülleri ve danışman hizmetleri kurum ve yöneticilerin kısa, orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarına özel çözümler üretiyor. İndeks, Medya İlişkileri Eğitimleri ve içerik iletişim danışmanlığını, araştırma geliştirme temelli çalışmalarda yürütüyor. Geleneksel mecrada televizyon-radyo, sosyal mecra ve elektronik ortamlardaki çalışmaları kalitatif ve kantitatif ölçümlerle raporluyor, çözüm geliştiriyor, uygulamalı simülasyonlar düzenliyor.

İçerik Kalite Analizi
İçerik analizleri satın alınmayan mecralarda yer alan içeriğin rakiplerle karşılaştırmalı olarak, çeşitli niteliksel kriterlerle ölçümlenmesi, analiz edilmesi, yorumlanması ve raporlanma hizmetidir. Peki bu analiz kuruma ya da organizasyona ne sağlar? “Doğru hedef kitleye ulaşıyor muyum?”, “Doğru kitleye doğru mesaj veriyor muyum?”, “Hedef kitlem beni anlıyor mu?”, “Satışlarıma katkı sağlıyor muyum?”, “Algıyı test edebiliyor muyum?”, “Doğru zamanı yakalıyor muyum?”, “İçeriklerim kaliteli mi, fikirlerim sistemli mi, söylemim ve tonu doğru mu?”, “Ne diyorum, ne demek istiyorum?” gibi birçok önemli sorunun yanıtlanmasını sağlar. Doğru stratejilerin kurgulanmasına ve revize edilmesine olanak tanır.

Daha ayrıntılı bilgi için iletişim formu aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.