Sosyal Medya İçerik

Sosyal mecraların yaşamımızdaki yeri ve dijital içeriğin önemi her geçen gün artıyor. Zaman ve mekan sınırlaması olmadan bilgi paylaşımına imkan tanıyan sosyal mecralar, etkileşimli yapılarıyla da internetin hayatımıza kattığı mucizelerden. Günlük ziyaretçi sayıları milyonlarla ifade ediliyor.

Dünyamız değişiyor, dijitalleşiyor ve beraberinde modern insanın alışkanlıklarını da değiştiriyor. Haber almak, eleştirmek ve beğeniyi ifade etmenin yolu değişti. Uzay seyahatlerini anlık olarak Twitter’dan takip edebiliyor, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış videoları Youtube’dan izliyoruz. Tüm dünya sosyal medyada yerini almış durumda.

Pek çoğunuzun zannettiğinin aksine sosyal medyada yer almak bir kullanıcı hesabı oluşturup bir daha ilgilenmemek anlamına gelmiyor. Başkalarının yaptıklarını takip etmek, kimin ne yaptığını izliyor olmak da sosyal medyada yer aldığınızı göstermiyor. Sosyal medyada izleyici konumundan çıkıp etkin rol almanın yolu ise işi bir bilene bırakmaktan geçiyor.

İndeks İçerik İletişim ve Danışmanlık, dijital ve elektronik içerik alanında faaliyetlerini iddiayla sürdürüyor.

Başarılı bir sosyal medya stratejisi oluşturmanın ilk adımı doğru sosyal medya profilinin oluşturulmasıdır. Bu da markanın hangi mecralarda nasıl temsil edileceğinin belirlenmesidir. İndeks, markanızın hangi yönleriyle hangi mecralarda nasıl temsil edilirse hedef kitleyle en iyi şekilde buluşacağını belirleyerek bu mecralarda profillerinizin oluşturulmasını sağlar. Profil oluşturma o sosyal medya platformunda tanıtım sayfası/grubu açılması, reklam kampanyası yürütülmesi gibi öğeleri içerir.

İçeriğin önemi internetin gelişimiyle birlikte daha da arttı. İndeks sosyal ağlardaki profilleriniz için doğru içeriği sağlar. Bu içerik metin, fotoğraf, video ve animasyon olabilir.

İndeks sosyal medya ekibi içerik üreten, sosyal medya editörü ve sosyal medya danışmanından oluşur. Markanızın sosyal ağlarda temsili sürecinde firmanızın iletişim departmanınızdan bu konuyla ilgili olarak atayacağınız kişi İndeks sosyal medya ekibi ile koordineli olarak çalışıyor olacaktır.