SÜRESİZ YAYINLAR

Doğru bilgi aktarımı, doğru zamanlama, kolay erişilebilirlik, bilgi yüklü fırsat penceresi olarak özetlenebilecek tek seferlik yayınlar, kurum kültürü ve hafızasını güçlü temsil eder.

Başarıyla geçirdiğiniz bir yılın ardından hissedarlarınıza faaliyetlerinizi anlatmak ve kamuoyunu bilgilendirmek istiyorsunuz. Doğayı daha çok korumak, eğitimi desteklemek ve sanatı sevdirmek için yaptığınız tüm yatırımları tek bir çatı altında toplamanın yararına inanıyorsunuz. Bir konferans düzenliyor, ancak ortaya çıkan bilgi ve paylaşımın kalıcı olmasını arzu ediyor ve bir kitapçıkla desteklemek istiyorsunuz. Kurumunuzun yıl dönümü için yaratıcı bir tarihçeye ihtiyaç duyuyorsunuz, bir kamu ihalesi ya da yarışması için yeni yatırımlarınızı; farklı coğrafyalardaki hedeflerinizi anlatan kitap, katalog vb. ihtiyacınız var. İndeks Süresiz Yayınlar, farklı formatlarda yayınlanan rapor, katalog, kitap, broşürlerin yanı sıra web tabanlı akıllı çözümlerle iletişime farklı bir soluk getiriyor.

 

Neden süresiz yayınlar?

  • Süresiz yayınlar bir kurumun hafızasını oluşturmaya yarayan araçlardır.
  • Güncel ihtiyaçlar doğrultusunda kurgulanarak yayınlandığı dönemde işlevini yerine getirir.
  • Yayınlandığı dönemin üzerinden zaman geçse de kurum hafızasına hizmet ettiğinden süresiz yayınlar kalıcı ve “eskimeyen” kabul edilebilir.
  • Süresiz yayınlar, geçmişe dönüp bakmayı, tarihe ayna tutmayı sağlarken gelecek nesillere bırakılacak değerli miras olarak da yerini alır.
  • Rakip şirketlere, yabancı kurum ve kuruluşlara firma hakkında bilgi vererek hem itibarını hem de bilinirliğini artırmaya yarar.
  • Süresiz yayınlar kurumsal kimliğin belirgin ve keskin hatlarını ortaya koyarken aynı zamanda kurumsal hassasiyetlerin de kamuoyunca bilinmesine yardımcı olur.
  • Kurumun değerlerini ortaya koymak için iyi bir araçtır.
  • Kurumsal iletişimin vazgeçilmez unsurlarından biridir.
  • Farklı türlerde süresiz yayınlar belirsiz aralıklarla yayımlanarak yatırımcı ilişkileri düzeyinde de fayda sağlamaya yardımcı olur.

 

Hangi yayınlar süresiz yayınlar grubuna girer?

Düzenli olarak hazırlanmayan, kamuoyuyla veya şirket içinde paylaşılmayan, yalnızca tek seferlik hazırlanan yayınlar “süresiz” grubuna girer. Bir almanak, kurucunun kaleminden şirket geçmişi, CEO’nun anıları, kısa veya uzun, seri ya da tekil başarı öyküleri, tarihçe, özel bir kitap ya da sponsor olunan herhangi bir basılı veya dijital çalışma süresiz yayınlar grubuna girebilir.