Skip to content

MEDYA İLİŞKİLERİ EĞİTİMİ

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri hızla dönüşen iletişim ve medya sektöründe önemli bir boşluğu dolduruyor.

Medya İlişkileri Eğitimi genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Ne zaman bir kriz kapıya dayansa, kurum ya da bireyler kurtarıcı olarak Medya İlişkileri Eğitimi’ne sarılır. Oysa, medya ile ilişkiler bir kurumun, “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

İndeks Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzman gazeteci-iletişimci eğitimci tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir. Tam günlük, süresi ayarlanabilen, kuruma/kişiye özel kurgulanan geniş kapsamlı, simülasyon destekli programlar olduğu gibi yarım günlük, birkaç günlük, aralıklarla uzun dönemde süren özel modüllerden oluşur…

Medya İlişkileri eğitmenleri eğitim çıktıları, raporu ve yorumlarının günlük hayata entegre edilmesinin belli aralıklarla ihtiyaca özel dinamik ve daha kısa eğitimler alınmasını önermektedir.

İndeks olarak eğitimlerimizde lider ve sözcülere yoğunlaşsak da haber yazmaktan road-show’a çıkmaya kadar pek çok anı yaratarak hazırlıkları tamamlıyoruz. Rakipleri inceliyor güçlü zayıf noktaları gün ışığına çıkarıyoruz.