Skip to content

MEDYA İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

Medya İlişkileri Eğitimi genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Ne zaman bir kriz kapıya dayansa, kurum ya da bireyler kurtarıcı olarak Medya İlişkileri Eğitimi’ne sarılır. Oysa, medya ile ilişkiler bir kurumun, “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

 

Ansızın ya da ardı ardına gelen sorulara yanıt verebiliyor musunuz? Krizde ne yapacağınızı biliyor musunuz? İstemediğiniz bir imajdan kurtulmak ya da istediğiniz bir imaja bürünmek için ne yapmalısınız? İndeks Medya İlişkileri Eğitimi işte bu ve benzeri sorulara yanıt verebilmek için gereklidir.

 

Kurum sözcüleri, halkla iletişim kuran kurum yönetici ve temsilcileri, kriz anında sorulara muhatap olabilecek departman yetkilileri, birebir iletişim ve pazarlama çalışmaları yapanlar, sosyal mecrada aktif olanlar…

 

Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzman gazeteci-iletişimci eğitimci tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir.

 

Eğitimlerin bire bir “kişiye özel” gerçekleşmesi daha verimli sonuç verir. Diğer yandan seçilecek eğitim modüllerine bağlı olarak eğitmenler de eğitimi alanlar da sayı olarak çoğaltılabilir.

 

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri tam günlük, süresi ayarlanabilen, kuruma/kişiye özel kurgulanan geniş kapsamlı, simülasyon destekli programlar olduğu gibi yarım günlük, birkaç günlük, aralıklarla uzun dönemde süren özel modüllerden oluşur…

 

İndeks ihtiyacınıza özel eğitim modülleri sağlar. Bu eğitim modüllerini tek tek alabileceğiniz gibi farklı modülleri birleştirerek kendi özel eğitim programınızı da belirleyebilirsiniz.

 

Önceden hazırlanmış kurumsal hikayelere/varsayımlara uygun hazırlanan sorular, profesyonel bir iletişimci/gazeteci olan eğitmeniniz tarafından size yöneltilirken, kameraya alınır. Kendinizi izleyebilir profesyonel geri bildirim alabilirsiniz.

 

Eğitim çıktılarını, raporu ve yorumları günlük hayatınıza entegre etmeniz, belli aralıklarla ihtiyacınıza özel dinamik ve daha kısa eğitimler almanız önerilir. Unutmayın, her gün değişiyoruz, koşullar değişiyor, eğitim de değişiyor. Durmaksızın değişen iletişim dinamikleri ve kurumsal dünyanın homojen yapısı; gündeme ve koşullara göre sürekli yenilenen Medya İlişkileri Eğitimi’ni belli aralıklarla ve düzenli olarak almanızı, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizi gerektiriyor.

 

Eğitim taleplerinizi iletmek için lütfen tıklayın.