Menu

Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORLARI

İndeks’in profesyonel ekibi Sürdürülebilirlik Raporları, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporları, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi hazırlıkları sırasında da kurumların güvenilir iş ortağı olarak faaliyet gösteriyor. İndeks’ten içerik-tasarım-çeviri-dijital uygulamaları kapsayacak şekilde “paket teslim” rapor alabileceğiniz gibi, sadece içerik ya da sadece tasarım-uygulama hizmeti de alabilirsiniz.

 

Sürdürülebilirlik raporları, artık büyük kurum ve kuruluşlar tarafından düzenli olarak hazırlanan bir çalışma. Sanayileşmiş ülkelerin çoğu, çevreye etki eden faaliyetleri kısıtlayan/düzenleyen, uzun süredir yürürlükte olan yasalara sahip. Bu yasalar, çevrenin korunmasına ilişkin faaliyetlerin bir şekilde raporlanmasını şart koşuyor.

 

Finansal veriler kurumun risklerinin ve değer yaratma potansiyelinin ancak belirli bir kısmını ortaya koyabiliyor. Denge, strateji, yenilikçi ürünler, marka ve itibar yönetimi, enerji/kaynak verimliliği, ticari/çevresel/sosyal risklerin azaltılması gibi elle tutulmayan faktörlerle sağlanabiliyor.

 

Sürdürülebilirlik raporları, Ar-Ge çalışmalarının raporlanması İndeks’in yatırımcı ilişkileri ve kurumsal iletişim açısından yanıt verdiği alanlar arasında. İndeks, raporlamalarda uluslararası standartlara, öğreti ve eğilimlere uyumlu çalışır. Kurumların ihtiyaçlarına bu sorumlulukla yanıt verir. İndeks, müşterilerini sürdürülebilir varlığının temeli olarak gören bir anlayışa sahiptir.

 

İndeks raporlama referansları için lütfen tıklayın.