Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi

Ayşe Ören

Ayşe Ören kimdir?

TED Ankara Koleji’ni bitiren Ayşe Ören, 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.

Ayşe Ören, 2010 yılında Sanayi Bakanlığı’ndan Tekno Girişim sermaye desteği alan ilk mimar unvanına sahip. Ayşe Ören, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Teknopark kuruluş şirketleri arasında yerini alan şirketi Ayşe Oren DesignArt ile teknoparklar bünyesine kabul edilen ilk tasarımcıdır

2010 yılında kurduğu şirketi DesignArt ile sanat ve teknoloji arasında bir bağ kurarak tasarımın araştırma ve geliştirme faaliyeti kapsamında kabul edilmesini kendisine hedef olarak belirleyen Ayşe Ören, disiplinli bir sistem oluşturarak, teknoloji ile tasarımı bir araya getiren yeni ürünler yaratarak toplumun ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor. DesignArt vasıtasıyla sanata yeni bir algı, anlayış ve mana kazandırmayı misyon edinen Ayşe Ören, toplumun her kesimine farklı bir pencereden bakıyor, sanatı bir amaç ve siyaset üstü bir faaliyet alanı olarak görüyor.

Konuşma konuları, yayınlar ve videolar için: https://www.indekskonusmaciajansi.com/konusmaci/914/ayse-oren

Share Post