Skip to content

MEDYA İLİŞKİLERİ

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi nedir?

Medya İlişkileri Eğitimi genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Ne zaman bir kriz kapıya dayansa, kurum ya da bireyler kurtarıcı olarak Medya İlişkileri Eğitimi’ne sarılır. Oysa, medya ile ilişkiler bir kurumun, “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi neden gereklidir?

Ansızın ya da ardı ardına gelen sorulara yanıt verebiliyor musunuz? Krizde ne yapacağınızı biliyor musunuz? İstemediğiniz bir imajdan kurtulmak ya da istediğiniz bir imaja bürünmek için ne yapmalısınız? İndeks Medya İlişkileri Eğitimi işte bu ve benzeri sorulara yanıt verebilmek için gereklidir.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi’ni kimler almalı?

Kurum sözcüleri, halkla iletişim kuran kurum yönetici ve temsilcileri, kriz anında sorulara muhatap olabilecek departman yetkilileri, birebir iletişim ve pazarlama çalışmaları yapanlar, sosyal mecrada aktif olanlar…

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi’ni kimler verir?

Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzman gazeteci-iletişimci eğitimci tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi kaç eğitmen ve katılımcı ile gerçekleşmeli?

Eğitimlerin bire bir “kişiye özel” gerçekleşmesi daha verimli sonuç verir. Diğer yandan seçilecek eğitim modüllerine bağlı olarak eğitmenler de eğitimi alanlar da sayı olarak çoğaltılabilir.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitim Modülü ne demektir?

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri tam günlük, süresi ayarlanabilen, kuruma/kişiye özel kurgulanan geniş kapsamlı, simülasyon destekli programlar olduğu gibi yarım günlük, birkaç günlük, aralıklarla uzun dönemde süren özel modüllerden oluşur…

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitim Modüllerini özelleştirebilir miyim?

Evet. İndeks ihtiyacınıza özel eğitim modülleri sağlar. Bu eğitim modüllerini tek tek alabileceğiniz gibi farklı modülleri birleştirerek kendi özel eğitim programınızı da belirleyebilirsiniz.

1soru 1cevap: Medya İlişkileri Eğitimi’ni kamera karşısında alabilir miyim?

Evet. Önceden hazırlanmış kurumsal hikayelere/varsayımlara uygun hazırlanan sorular, profesyonel bir iletişimci/gazeteci olan eğitmeniniz tarafından size yöneltilirken, kameraya alınır. Kendinizi izleyebilir profesyonel geri bildirim alabilirsiniz.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkileri Eğitimi’nden sonra ne yapmak gerekiyor?

Eğitim çıktılarını, raporu ve yorumları günlük hayatınıza entegre etmeniz, belli aralıklarla ihtiyacınıza özel dinamik ve daha kısa eğitimler almanız önerilir. Unutmayın, her gün değişiyoruz, koşullar değişiyor, eğitim de değişiyor. 1soru 1cevap: medyailişkilerieğitimi:com İndeks Medya İlişkiler Eğitimi’ni bir kereden fazla almak mümkün mü? Evet alabilirsiniz. Durmaksızın değişen iletişim dinamikleri ve kurumsal dünyanın homojen yapısı; gündeme ve koşullara göre sürekli yenilenen Medya İlişkileri Eğitimi’ni belli aralıklarla ve düzenli olarak almanızı, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizi gerektiriyor.

1soru 1cevap: İndeks Medya İlişkiler Eğitimi İçerik Analizi modülü ne işe yarar?

İletişimi yönetmek, rakipleri izlemek, kolay ve doğru anlaşılmak için içeriği ölçmek önemlidir. Kampanya içerikleri, hizmet ve ürüne dair her türlü içerik, anlık ve dönemsel içerik, sosyal sorumluluk içerikleri, sponsorluk içerikleri, kurumsal içerikler, krize dair içerikler, finansal ve yatırımcı ilişkileri içerikleri… Hepsi ve her şey ölçülebilir…

1soru 1cevap: İçerik ölçmenin faydaları nedir?

İçerik ile hedef kitlenizin doğru bir şekilde buluşmasını sağlarsınız. Sürdürülebilir iletişim stratejisi geliştirme olanağı bulursunuz. Rakiplerinizle karşılaştırma yapabilirsiniz. İçeriğinizi ölçmek itibar yönetimi ve kurum içi dengeleri yönetmekte de avantaj sağlar.