Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi
 

Responsive Web nedir?

İçerik Fabrikası yazarı Utku Köse, Responsive Web’i son derece anlaşılır bir şekilde tarif ediyor: “Responsive Web, yani Türkçe olarak “Uyumlu / Duyarlı Web” olarak adlandırabileceğimiz yaklaşım, farklı cihaz görünüm modları için kendini ayarlayabilen Web tasarımları için kullanılan bir isim. Kısaca, Responsive Web yaklaşımı ile tasarladığınız bir Web sitesi, kendisini hangi cihazda görüntülerseniz, o cihaza göre görünümünü ayarlayabilir ve kullanıcıları ekstra işlemler yapmaksızın Web sitesini düzgün görüntüleyebilmesini sağlar. . Bu da, siz eğer Web siteniz için Responsive bir tasarım yaparsanız, siteniz her türlü cihazda rahatlıkla görüntülenebilecek demektir.”

Responsive Web temelli tasarımlar, HTML ve CSS adını verdiğimiz, sitemizin tasarım temellerini oluşturan kodların uygun bir şekilde yazılmasıyla gerçekleştiriliyor… Peki ama nasıl? Utku Köse “Responsive” öncesini de ele alıp anlattığı yazısında “Responsive”e ait daha detaylı teknik özelliklerden bahsediyor ve bir “Responsive” web sitesinin nasıl yapıldığını anlatıyor.

İçerik Fabrikası Yazarı Utku Köse’nin yazısının tamamını yasal olarak indirip satın almak için lütfen tıklayın

 

YAZAR HAKKINDA

Ulusal ve uluslararası platformda çok sayıda akademik makale, kitap, kitap bölümü ve bildiri çalışmaları olan Utku Köse; Uşak Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda; Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Merkez Müdürü olarak görev yapıyor. Utku Köse’nin genel uzmanlık ve araştırma konuları arasında başta Yapay Zekâ olmak üzere, optimizasyon, Kaos Teorisi, uzaktan eğitim, e-öğrenme ve ilgili teknolojiler, bilgisayar eğitimi ve bilgisayar bilimleri yer alıyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARINDAN

 

YAYINA HAZIR, YASAL İÇERİĞİN İLK ADRESİ: İÇERİK FABRİKASI

İçerik Fabrikası, Türkiye’nin ilk ve tek, “yayına alınmaya hazır” ve “yasal” içerik satış platformudur. Hazır İçerik’ten kastımız şu: Kullanıcıların başlık, spot ve giriş kısmını görebildiği, ödemelerini yapar yapmaz satın alım gerçekleştirebilecekleri ve hemen yayınlayabilecekleri içeriklerdir. Aylık düzenli ya da ihtiyacınız olan sürede/sürelerde de istediğiniz içeriği talep edebilirsiniz.

İçerik Fabrikası’nda 100’den fazla yazar, binlerce içerik, onlarca fotoğrafçı, yaratıcı editör, tasarımcı ve uygulamacı yer alır. İç ve dış müşterilerine ulaşmak isteyen kurumlar özel olarak hazırlanmış içeriği, istedikleri konu, format ve tasarımda bu platformdan temin edebilirler. İçerik Fabrikası’nda aradığınız içerik yoksa ayrıca ısmarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz temada, röportaj siparişi de verebilirsiniz. Talep formunu doldurmanız yeterli… Hazır ve özel yazı siparişlerinizin yanı sıra editör ve yazar havuzundan da talepte bulunabilirsiniz. Editörlerimiz sizin için uzaktan ya da belirli süreli olarak kurumunuzda hizmet verebilir.

Share Post