Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi

Push Reporting

Sosyal medya kullanımı öylesine etkili bir araç haline geldi ki, sadece yeme-içme-gezme fotoğraflarının paylaşılması haksızlık olur. Hedef kitlenize uygun kanal sizi kısa yoldan direkt onlarla buluşturabilir. Sosyal medyada faaliyet raporu iletişimi yapmanın pek çok yöntemi var. Hedef kitlenin bulunduğu platformlar elbette birinci öncelik. Profesyonel toplulukların kullanıldığı LinkedIn mutlaka değerlendirilmeli. Twitter kısa hedef odaklı verileri paylaşmak için ideal. Sosyal etki çalışmaları için Instagram ve Facebook kullanılabilir.

 

Fotoğraf: Daimler 2019 Sürdürülebilirlik Raporu Yönetim Kurulu Başkanı paylaşımı

 

Hedefiniz:

• Görünürlüğü ve erişimi artırmak

• Yatırım yapılan bütçeden getiri elde etmek

• Hedef kitleyi genişletmek (yeni paydaşlar ve potansiyel yatırımcılar)

• Kurumsal iletişim için sinerji yaratmak, olsun.

Rapor iletişiminin sadece yayınlandığı dönemle sınırlı kalınması tek kelimeyle yazık. Mevcut içerik farklı zamanlarda farklı platformlarda gündeme getirilmeli. Planlamak ve uygulamak için pratik bir şablon örneğini incelemek ister misiniz?

 

 

 

Kaynak: DRC

 

Şirket faaliyetlerinin, yarattığı ekonomik katma değerin yanı sıra toplumsal katkısı, diğer bir ifadeyle sürdürülebilirliğe harcadıkları mesai daha fazla sorgulanıyor. Hem iç hem dış paydaşlar “+” ve “farklı” olanın peşinde. Faaliyet raporları çoğu zaman nasıl kullanılacağı ya da konumlandırılacağı karar verilemeyen önemli bir araç. Daha fazlasını yapmak elinizde.

Daimler Sürdürülebilirlik Raporu için Yönetim Kurulu Başkanı paylaşımı link
Kion Group şirket hesabından örnek paylaşım link
Merck Group şirket hesabından örnek paylaşım link
Covestro CFO  video ve paylaşım örnek link
ProSiebenSat.1 Sürdürülebilirlik Raporu için örnek link

Share Post