Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi

“BUNUN İÇİN SPONSOR BULMAK ZORUNDAYIZ”

İçerik Fabrikası yazarı Kıymet Güzeliş kurumların sponsorluk arayışlarına ilişkin kaleme aldığı yazısında, bu beklentinin kurum kimliğini yerleştirmek, olumlu imaj yaratmak, kurum kültürünü geliştirmek ve topluma katkı sağlamak çerçevesinde şekillenmesi gerektiğini vurguluyor ve sponsorun net bir tarifini veriyor:

“Günümüzde birçok alanda projesi olanlar; projelerine sponsor olacak kişi, KOBİ, şirket, holding ararlar. Sponsor olacaklar da markalarına, ürünlerine, sloganlarına ve sosyal projelerine uygun olabilecek içerikte proje arayışı içinde olurlar. Günümüzde birçok alanda projesi olanlar; projelerine sponsor olacak kişi, KOBİ, şirket, holding ararlar. Sponsor olacaklar da markalarına, ürünlerine, sloganlarına ve sosyal projelerine uygun olabilecek içerikte proje arayışı içinde olurlar.

Peki ama sponsor nedir? Sponsorluk ve sponsor aranan proje kavramı nedir? Proje nasıl olmalıdır ki kişi ve kuruluşlar bu projeye sponsor olmayı tercih etsinler? Bu gibi kavramlardan ve bilgilerden yoksun hasbelkader tercihler içinde sponsorluklar yürütülmektedir.

Türkiye’de sponsor kelimesi sponsor arayan proje sahibi için yardım almak gibi algılanırken; sponsor olacak kişi ve kuruluşlar için de yardım etmek gibi anlaşılmaktadır.

Sponsor olacak kişi ve kuruluşlar sahip oldukları avantajları bilmeden önlerine gelen projelere ve taleplere duygusal açıdan bakarak yani “yardımcı olmalıyız” düşüncesi ile kendilerine yakın buldukları, beğendikleri projelere sponsor olmayı tercih ederek kendilerine gelen projeler arasından seçim yaparlar.

Sponsor arayan (yardım arayan) kişi projesine gerekli maddi yardımı alır ve projelerini hayata geçirir. Eğer amaçları sadece projelerini hayata geçirmek ise amaca uygunluk sağlanmış olur.

Kıymet Güzeliş yazısının devamında, sponsor olacak kişi ve kurumların proje sahibi kuruluşları nasıl ve neye göre seçmesi gerektiğini ve sponsorluk kavramının nasıl algılanması gerektiğini açıklıyor. Kurumsal ya da bireysel düzeyde sponsorluk konusunda aksiyon almadan önce yazının devamını okumanızı öneririz. Yazının tamamı için lütfen tıklayın.

YAYINA HAZIR, YASAL İÇERİĞİN İLK ADRESİ: İÇERİK FABRİKASI

İçerik Fabrikası, Türkiye’nin ilk ve tek, “yayına alınmaya hazır” ve “yasal” içerik satış platformudur. Hazır İçerik’ten kastımız şu: Kullanıcıların başlık, spot ve giriş kısmını görebildiği, ödemelerini yapar yapmaz satın alım gerçekleştirebilecekleri ve hemen yayınlayabilecekleri içeriklerdir. Aylık düzenli ya da ihtiyacınız olan sürede/sürelerde de istediğiniz içeriği talep edebilirsiniz.

İçerik Fabrikası’nda 100’den fazla yazar, binlerce içerik, onlarca fotoğrafçı, yaratıcı editör, tasarımcı ve uygulamacı yer alır. İç ve dış müşterilerine ulaşmak isteyen kurumlar özel olarak hazırlanmış içeriği, istedikleri konu, format ve tasarımda bu platformdan temin edebilirler. İçerik Fabrikası’nda aradığınız içerik yoksa ayrıca ısmarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz temada, röportaj siparişi de verebilirsiniz. Talep formunu doldurmanız yeterli… Hazır ve özel yazı siparişlerinizin yanı sıra editör ve yazar havuzundan da talepte bulunabilirsiniz. Editörlerimiz sizin için uzaktan ya da belirli süreli olarak kurumunuzda hizmet verebilir.

BENZER YAZILAR

  • – Bir pazarlama tekniği olarak sponsorluk
  • – Bir şirket içi personel proje yapım aşamalarına bakış
  • – Şirketin aynası: Kurum Kültürü
Share Post