Skip to content
Menu

Türkiye'nin En Güçlü İletişim ve İçerik Ekosistemi

İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

İletişimin temel unsuru bilgidir. Bilgi, doğru derlenir, zamanında üretilir, doğru hedef kitleye ulaşır, algı kontrolü yapılır, zincir öğrenmeye ve düzeltmeye açık olursa iletişime dönüşebilir.

Medya ve iletişim dediğimizde, gazete, televizyondan söz ettiğimiz dönemleri çoktan geride bıraktık. Sosyal medya platformları ve vatandaş gazeteciliği, özel ortamlar, web tabanlı ve mobil iletişim platformları, hayatımızın yeni gerçekleri.

İletişim Danışmanlığı hizmetiyle profesyonel İndeks ekipleri kurum – kişiler için marka sürdürülebilir iletişimin yöntemlerini ve araçlarını tanımlıyor, bu araçlar için içerik üretiyor, yönetiyor, raporluyor.

İletişimde Doğru Bilinen Yanlışlar | Yaprak Özer Anlatıyor: İletişim Sanattır

Yapay zekâ, geçtiğimiz yıla ve ondan önceki yıllara ama özellikle geçtiğimiz yıla damgasını vurdu. 2020 yılında da biz yapay zekâ marifetiyle, pek çok şey göreceğiz. Gazeteciliğin teknoloji destekli olduğu halleri daha fazla karşımıza çıkacak. “Mojo” diye adlandırılan tek başına bir orduya bedel çalışma yapan  gazetecilerin dönemi başladı.  Tek başına savaşan, bir elinde akıllı telefonuyla kayıt yapan, film çeken, ses kaydeden, bunları servis eden kişiler var.

Çok önemli konulardan bir tanesi, büyük teknoloji firmalarının, teknoloji firması olmaktan çıkıp; iletişim firması hâline gelmeleri. Büyük teknoloji firmalarının içerik ve iletişim üretiyor olmaları, hayatımıza bir sürü değişik sorunu ve fırsatı kattı. Bizim haber kaynaklarımız oldular. Çok hızla habere ulaşabiliyoruz ya da haber bize ulaşabiliyor. Fakat bu hızlı ulaşım, hayatımıza “yalan haber” ya da  “aldatıcı haber” gibi kavramlar soktu ve kiminle nasıl mücadele edebileceğimizi bilemediğimiz ortamdayız. Gelen haberlerin yarısından fazlasının doğruluğu tartışılır. Onun için, içerik tüketicisinin bilinçleniyor olması gerekecek… İletişim okur-yazarlığı, içerik okur-yazarlığı, haber okur-yazarlığını önem kazandı.

Kişiselleştirilmiş haber tüketimi diğer önemli konu. Pek çok haber kaynağı karşısında istemediğimiz kadar çok iletişime maruz kalıyoruz. Haber kaynakları bize istediklerimizi getirecekler. Sabah kalktığınızda, hava durumu ile gözünüzü açıp; öğle saatlerinde belki kişisel gelişim, akşamları eğlence ve habere doğru kaydığımız bir trendi yaşıyoruz. Buna haber oluşturan kaynaklar da adapte olacaklar zaman içerisinde.

Küçük iletişim birimleri, ajansları çıkıyor olacak. Kamunun, hedef kitlenin yararına olan fonksiyonel habercilik öne çıkıyor.

Trend, trendi kovalıyor. Dijital içerik, görüntülü içerik, Youtube kanalı ve sesli iletişimin altın dönemini yaşadığı dönemde iletişim danışmanlığı her zamankinden daha önemli, daha çok aranan, daha fazla ayakları yere basan, fonksiyonel olmayı öne çıkaran bir hizmet türü. İndeks başarılı iletişim danışmanlığı örnekleriyle hizmetinizde.

İndeks Medya ve İletişim Danışmanlığı referansları için lütfen tıklayın.